"Enter"a basıp içeriğe geçin

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve vesair felek cisimlerinin insanoğlu üzerindeki etkilerini inceleyici bir felek bilim dalıdır. Bu bilim dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce yıldır insanoğluın evetşamlarına semt veren bir antraktç olmuşdolaşma ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çallıkışmalarında, çeşitli felek cisimlerinin insanoğluın yabanlık özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve ayrıca gelecekteki hayatlarına tesirleri incelenir. Bunlar çoğu kez Burç Yorumları adı şeşnda strüktürlır.

  • Astrologlar, mevlit tarihleri, mevlit saatleri ve mevlit yerleri üzere şahsi bilgileri kullanarak, insanoğluın burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanoğlu üzerindeki tesirleri incelenir ve bu bilgiler, mevlit haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlarına hayatlarında düz adımları atmaları sinein tavsiyelerde bulunur ve maksat gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri ortada, gezegenlerin hareketlerini tamlayan astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini söz gelişi eden ayin burçları ve mevlit haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak görev allıkır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Doğum hariktalrında farklı alanları söz gelişi eden evlerdir.
Ayın Burçları Ayın sene süresince ne burçta bulunduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçfecir oluşan bölüt şeklinde bir felek haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne denli insanoğluın hayatlarına semt veren bir disiplindir. Bugün da insanoğlu, insanoğluın burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine kocaman rağbet göstermektedirler. Bununla beraberinde astrolojinin uygulanması ve tasarrufı konusunda muayyen görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri alegori getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, çoğu kez mevlit haritası yorumlamak, yabanlık analizi etkili olmak, aşk ve ilinti astrolojisi, kariyer astrolojisi, finansal astroloji, dirlik astrolojisi üzere konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin dirimındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında ne meslekte ne denli muvaffakiyetlı olacakları konusunda astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Doğum haritası yorumlamak, astrologların en omurga görevlerinden biridir. Kişinin mevlit tarihine, saatine ve alegori nazaran hazırlanan mevlit haritası, kişinin potansiyellerini ve hayatını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yaptıkları tefsir ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Ancak astrolojinin kesinlikle bir ati tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği de unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan üzere muvaffakiyetlı astrologlar, astrolojinin yalnızca bir rehberlik aracı olduğunun kızılı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji üzerine elan bir tomar bilim sahibi yetişmek istiyorsanız, biryoğun terimle zıtlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin sinein Astroloji Terminolojisi’ni keşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve mevlit haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi sinein kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan kuzey grupları olarak görülür. Burçlar, bir mevlit tarihine nazaran belirlenir ve biryoğun kişiye nazaran yabanlık ve gelecekteki olaylar üzerine bilim verebilir.

  2. Kükremek Burcu: çoğu kez 23 Orak ayı – 22 Ağustos tarihleri ortada doğanlar sinein kullanılan bir burçdolaşma. Yaratıcı, cöerkek ve özgüvenli yabanlık özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Ay Burcu: Doğum haritasında Ay’ın evetğu burçdolaşma. Ay ıtır, bir kişinin romanesk yönden nasıl hissettiğine, hassasiyetine ve nefes aldığı üzere evetşyalnız şekline işaret değer.

Burç yorumlaması üzerine çok bir tomar bilim sahibi yetişmek sinein, astroloji terminolojisine aşina yetişmek önemlidir.

ıstılah Fehvaı
Doğum haritası Bir kişinin mevlit simultane gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Doğum simultane yükselen burçdolaşma. Kişinin kendini deyiş ika şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi üzerine bilim verir.
Natal harita Doğum anındaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin dirimındaki olaylar ve yabanlık özellikleri ile alakadar ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde deprem ederken bir değişik gezegen veya burçla kesişmesidir. Bu, kişinin dirimındaki etkilere işaret edebilir.
Retrolar Bir gezegenin semtünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde değçalışmaimlere işaret edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak beş altı çaba gerektirse de, düz bir şekilde kullanıldığında, yabanlık analizi, ati tahmini ve elan pek çok süje üzerine bilim verme konusunda epey değerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçi satın al Seo Fiyatları https://bursawebtasarimseo.name.tr/ https://sultanbeylimarangoz.name.tr/ https://pazarlamasirketi.name.tr/ https://ecommerce.name.tr/ https://gungorenmarangoz.name.tr/ Puro Fiyatları
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al puff bar elektronik sigara